Opel Corsa – jak zmieniała się jego historia?

Tagi: , ,

width=300Opel Corsa to mały samochód miejski wyprodukowany przez koncern General Motors. Pierwszy model tego samochodu zaprezentowany został w 1982 r,. a w tej chwili doczekał się swojej czwartej generacji D. Wcześniejsze generacje to A, B i C.

Pierwsza generacja Corsy produkowana była w Niemczech i Hiszpanii w latach 1982-1993. Samochód był oferowany w kilku wersjach nadwozia – najpopularniejszą stanowił bodaj 3- oraz 5-drzwiowy hatchback. Druga wersja samochodu jest już tą wersją, która nadal jest bardzo popularna wśród użytkowników polskich dróg i wyróżnia się estetycznym designem oraz solidnością wykonania.

Opel Corsa B zadebiutował publicznie na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1993 roku, stając się następcą produkowanego przez wiele lat swojego prototypu I generacji. Nadwozie Corsy B cechuje się aerodynamiczną linią nadwozia i można je spotkać w wersji 3- lub 5-drzwiowego hatchbacka, 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowego kombi.

Kolejny model Corsy to Opel Corsa C – jego produkcja ruszyła w 2000 roku. Model przeszedł facelifting w 2003 r. Do jego elementów charakterystycznych zaliczamy nową płytę podłogową; płyta ta była wykorzystywana później przez koncern General Motors do produkcji innych swoich modeli samochodów. Corsa C wyróżnia się na tle innych aut bogactwem wyposażenia swojego wnętrza – w standardzie znajdziemy tutaj nie tylko poduszkę powietrzną kierowcy czy układ ABS pomocny przy gwałtownym hamowaniu pojazdem, ale też m.in. pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa, immobiliser czy światła bezpieczeństwa wyposażone w funkcję „Follow me home”. W wersji opcjonalnej z dopłatą wyposażenie wnętrza może być dodatkowo wzbogacone o poduszki powietrzne dla pasażera, boczne oraz kurtyny powietrza, podgrzewane fotele przednie oraz elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Opel Corsa C to popularny samochód w komisach samochodowych wyposażony bądź to w zautomatyzowaną, bądź też manualną skrzynię biegów. [więcej w: żuraw warsztatowy Warszawa, taśmy transportujące, żuraw warsztatowy ]

Bagażnik ma pojemność 260 l, a po złożeniu tylnych siedzeń daje aż 1060 l pojemności. Corsa C to samochód, który ponadto został uznany przez ekspertów z Europejskiego Programu Oceny Nowych Samochodów Euro NCAP za najbardziej bezpieczny.

Ostatnim, najnowszym modelem Corsy jest generacja D – premiera tego modelu odbyła się w Londynie w 2006 r. Corsa D została zbudowana na nowej platformie podłogowej, tej samej, na której oparty jest model Fiat Grande Punto. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, nowa Corsa ma zdecydowanie bardziej sportowy charakter od swych prototypów, co najbardziej uwidocznione jest w 3-drzwiowym modelu hatchback.
[podobne: getin leasing katowice, światła asymetryczne, nivette używane ]

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: getin leasing katowice nivette używane światła asymetryczne