Popularne marki samochodów. Poznajmy Peugeota 307!

Tagi: , ,

width=300Peugeot 307 – jest to mały, ale bardzo sympatyczny samochód, który można dostać w niemal każdym krajowym komisie samochodowym. Auto to należy do przedstawicieli niższej klasy średniej C. Peugeot 307 to następca swojej wcześniejszej wersji, „306-ki”, i wprowadzony został na rynek w 2001 r. W 2005 r. „307-ka” przeszła dyskretny facelifting polegający na wyostrzeniu rysów i linii nadwozia. Dzięki temu model zyskał na drapieżności i nowoczesności.

O ile Peugeot 307 to auto bardzo estetycznie wykonane zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, to niestety na niekorzyść zakupu tego modelu przemawia fakt, że bardzo często się psuje. Do serwisów samochodowych co rusz zgłaszane są rozmaite awarie i usterki a to w układzie kierowniczym, a to w układzie hamulcowym, a to w innych systemach sterowania. Psują się m.in. rozruszniki, wtryskiwacze paliwa, sprzęgła, turbosprężarki czy filtry cząstek stałych. Często też karoseria ulega korozji i trzeba ją malować na nowo. Dodatkowo silnik niestety nie jest dość dobrze wyciszony, a zawieszenie także pracuje głośno przy szybkiej jeździe i powoduje różne trzaski w czasie podróży autem.

Na „plus” tego modelu Peugeota możemy zaliczyć jednak jego dużą przestronność. Nawet wyrośnięci pasażerowie znajdą z tyłu auta dużą ilość miejsca na nogi. Dodatkowo bagażnik jest jak na hatchbacka pojemny i oferuje aż 341 litrów przestrzeni bagażowej (po złożeniu tylnych siedzeń ponad 1320 litrów). [przypisy: żuraw warsztatowy Warszawa, szybcy i wściekli 7 cda, żuraw warsztatowy ]

Peugeot 307 produkowany jest aż w pięciu różnych rodzajach nadwozia – do wyboru mamy m.in. 3- oraz 5-drzwiowy hatchback, 5-drzwiowe kombi, 2-drzwiowy cabrio-coupé oraz 4-drzwiowego sedana.  Samochód możemy zakupić wyposażony w skrzynię biegów manualną lub automatyczną.

Co by nie mówić o tym aucie, na pewno wykonany w 2005 r. facelifting bardzo zmienił oblicze marki – zmieniony został kształt przedniego zderzaka, maski, błotników, a także reflektorów przednich i tylnych. Co jednak najważniejsze, poprawiona została sterowność auta i wymieniona elektronika. Wewnątrz pojazdu kierowca po zmianach ma do dyspozycji m.in. system nagłośnienia z odtwarzaczem Bluetooth, system ESP, a także czujniki parkowania.
[patrz też: allegro samochody osobowe uzywane, szybcy i wściekli 7 cda, auto moto allegro ]

Comments are closed

Powiązane tematy z artykułem: allegro samochody osobowe uzywane auto moto allegro szybcy i wściekli 7 cda